przejdź do wersji normalnej (graficznej)

Menu


Aktualności

Wiosenna krzątanina w Parku Krajobrazowym „Mierzeja Wiślana” i jego otulinie

z dnia 06-04-2021

Pracowicie przywitano wiosnę w naszym Parku. Jeszcze u schyłku zimy przeprowadzono zabiegi pielęgnacyjne drzew, a w pierwszych dniach wiosny posadzono 500 drzewek. Potem w ruch poszedł rębak, w którym rozdrobniono pozostałości po zabiegach pielęgnacyjnych. Dopełnieniem całości była akcja porządkowa w okolicach naszych zadrzewień śródpolnych.  

czytaj więcej ...

Konkursy z rodzimą przyrodą w tle - podsumowanie.

z dnia 30-12-2020

W listopadzie i grudniu w naszym Parku przeprowadzone zostały konkursy literacki i fotograficzny. Ponadto uczniowie klas Vi-VIII naszych szkół podstawowych rozpoczęli zmagania w ogólnopolskim konkursie z wiedzy o polskich parkach krajobrazowych.  

czytaj więcej ...

Konkurs z wiedzy ekologicznej „Jestem Integralną Częścią Przyrody” rozstrzygnięty!

z dnia 22-12-2020

Jest nam ogromnie miło zakomunikować, że mimo trudnej sytuacji w jakiej się znaleźliśmy, udało się przeprowadzić X Jubileuszową edycję konkursu z wiedzy ekologicznej „Jestem Integralną Częścią Przyrody”.

czytaj więcej ...

Uwaga! Błyskawiczny konkurs fotograficzny

z dnia 04-12-2020

Park Krajobrazowy "Mierzeja Wiślana" serdecznie zaprasza do udziału w konkursie fotograficznym.  

czytaj więcej ...

Zapraszamy do udziału w konkursie „Poznajemy Parki Krajobrazowe Polski”

z dnia 02-12-2020

Pomimo obecnej sytuacji, nie rezygnujemy z edukacji ekologicznej i jak co roku zachęcamy uczniów szkół podstawowych z klas VI-VIII do udziału w Ogólnopolskim Konkursie „Poznajemy Parki Krajobrazowe Polski".
 

czytaj więcej ...

W niedzielę 29 listopada 2020 r. odeszła Iwona Pabiś – Beszczyńska

z dnia 30-11-2020

Nie tylko świetna Przyrodniczka, zaangażowana w ochronę przyrody i edukację ekologiczną, ale także wspaniała Koleżanka. Otwarta, życzliwa, pełna szacunku dla ludzi i wszystkiego, co żyje.
Zawsze uśmiechnięta, zawsze chętna do pomocy - taka pozostanie na zawsze w naszej pamięci.
 
Dziękujemy i Żegnamy Cię Iwono!

czytaj więcej ...

KONSULTACJE SPOŁECZNE

z dnia 12-11-2020

W ślad za wcześniejszymi informacjami Dyrektora Pomorskiego Zespołu Parków Krajobrazowych oraz Prezesa Narodowej Fundacji Ochrony Środowiska w sprawie przystąpieniu do sporządzania Planu ochrony dla Parku Krajobrazowego „Mierzeja Wiślana” (pismo z 1 czerwca 2020 r.) zapraszamy do udziału w pierwszym spotkaniu z interesariuszami Planu, podczas którego przedstawimy najważniejsze założenia prac nad tym dokumentem. Spotkanie to odbędzie się 26 listopada w godzinach 10.00-12.30 i ze względów epidemiologicznych zostanie przeprowadzone w trybie on-line.  

czytaj więcej ...

Konkurs literacki dla mieszkańców powiatu Nowy Dwór Gdański

z dnia 26-10-2020

Park Krajobrazowy „Mierzeja Wiślana” serdecznie zaprasza do udziału w konkursie literackim pt. Jestem Integralną Częścią Przyrody Mierzei i Żuław Wiślanych.  

czytaj więcej ...

Dzień Krajobrazu w Parku Krajobrazowym „Mierzeja Wiślana”

z dnia 22-10-2020

20 października 2020 r. obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Krajobrazu. W tym dniu odbył się krótki spacer krajobrazowy z uczniami ze Szkoły Podstawowej w Sztutowie oraz przeprowadziliśmy mini konkurs z nagrodami.  

czytaj więcej ...

Zapraszamy do udziału w konkursie!

z dnia 19-10-2020

 Park Krajobrazowy „Mierzej Wiślana” zaprasza do udziału w Jubileuszowej X edycji konkursu z wiedzy ekologicznej „Jestem Integralną Częścią Przyrody – W zgodzie z przyrodą!  

czytaj więcej ...


Wszystkie aktualności

Copyright © , ul. Gdańska 2, 82-103 Stegna