Aktualności

Wiosenna krzątanina w zadrzewniach śródpolnych PKMW i jego otuliny grafika
2024-04-05

Wiosenna krzątanina w zadrzewniach śródpolnych PKMW i jego otuliny

Jak co roku o tej porze w Parku Krajobrazowym "Mierzeja Wiślana" posadziliśmy drzewka starych odmian jabłoni w naszych zadrzewieniach śródpolnych oraz remizach.

2024-03-05

Nowy wymiar współpracy między służbami Marszałka Województwa a RDLP w Gdańsku

 

4 marca 2024 r.  odbyło się spotkanie robocze poświęcone współpracy Samorządu Województwa i Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Gdańsku. Na spotkaniu obecni byli: Wojewoda Pomorski- Beata Rutkiewicz, Marszałek Województwa Pomorskiego – Mieczysław Struk, Dyrektor Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Gdańsku – Andrzej Schleser, Dyrektorzy Regionalnych Dyrekcji Lasów Państwowych w Szczecinku – Jarosław Czarnecki i w Toruniu – Włodzimierz Panfil, Nadleśniczowie z terenu województwa pomorskiego, pracownicy RDLP, Dyrektor Departamentu Środowiska i Rolnictwa Urzędu Marszałkowskiego – Krzysztof Pałkowski, pracownicy Urzędu Marszałkowskiego. Służby parków krajobrazowych reprezentowały: Dyrektor Pomorskiego Zespołu Parków Krajobrazowych w Słupsku- Bożena Sikora, Zastępca Dyrektora Pomorskiego Zespołu Parków Krajobrazowych w Słupsku – Barbara Utracka – Minko oraz kierownik Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego – Anna Moś.

Pora ogłowić żuławskie wierzby. grafika
2024-02-06

Pora ogłowić żuławskie wierzby.

Luty to odpowiedni czas, by w naszym regionie wykonać zabiegi pielęgnacyjne wierzb, dlatego też - jak co roku o tej porze - przystąpiliśmy do ogłowienia naszych drzew. Podobnie jak w ubiegłych latach dodatnie temperatury wróżą przebudzenie się roślin do życia za chwilę drzewa zaczną intensywniej wydzielać soki, więc szybciej zabliźnią oraz zabezpieczą miejsca po cięciach.

Konkurs fotograficzny pn. Cztery Pory Roku w PKMW i jego otulinie grafika
2024-01-10

Konkurs fotograficzny pn. Cztery Pory Roku w PKMW i jego otulinie

Serdecznie zapraszamy do udziału w Konkursie Fotograficznym!

Zapraszamy na spacer krajobrazowy grafika
2023-10-12

Zapraszamy na spacer krajobrazowy

Park Krajobrazowy „Mierzeja Wiślana”  serdecznie zaprasza na Spacer Krajobrazowy, który odbędzie się 20 października 2023 r. w Sztutowie.

Etap Wojewódzki rozstrzygnięty! grafika
2023-05-25

Etap Wojewódzki rozstrzygnięty!

Z przyjemnością informujemy, że konkurs filmowy pt. „Mój Park Krajobrazowy” został rozstrzygnięty.