Gdy chcesz umówić się na zajęcia

Pracownicy Parku Krajobrazowego "Mierzeja Wiślana" prowadzą całoroczną edukację ekologiczną dla uczniów szkół wszystkich poziomów kształcenia oraz dorosłych.

Tematykę zajęć i formy przekazu dostosowujemy do wieku uczestników oraz sugestii opiekunów. 

Prelekcje, pogadanki, wykłady, a przede wszystkim zajęcia terenowe na ścieżkach przyrodniczych w rezerwatach „Mewia Łacha” i „Kąty Rybackie” oraz w ekosystemach leśnych  Mierzei Wiślanej cieszą się dużym zainteresowaniem. Corocznie z tej oferty korzysta kilka tysięcy osób.

CO ZROBIĆ, ABY UMÓWIĆ SIĘ NA ZAJĘCIA Z PRACOWNIKIEM PARKU W TERENIE LUB  SZKOLE?

Aby umówić się na zajęcia w MAJU i CZERWCU należy zadzwonić już w styczniu danego roku (od 15.01). Jest to okres szczególnie atrakcyjny dla wycieczek i warto zarezerwować termin wcześniej. W pozostałym okresie roku wystarczy zrobić to z miesięcznym wyprzedzeniem.

Rezerwacji można dokonać również pisząc pod e-mail: j.bulak@pomorskieparki.pl. Jednak w przypadku braku odpowiedzi na e-mail w ciągu trzech dni (zdarza się, że niektóre adresy e-mail są blokowane przez zapory antyspamowe lub wiadomości po prostu nie dochodzą) prosimy o kontakt telefoniczny: 55 247 71 06.

Nie ma możliwości umówienia się na zajęcia z "dnia na dzień" lub tego samego dnia z uwagi na ogromne zainteresowanie naszym przewodnictwem. Ponadto, oprócz edukacji ekologicznej pracownicy Parku realizują jeszcze inne, różnorodne zadania statutowe i nie są w stanie natychmiast zmienić zaplanowanych działań.

Zajęcia są nieodpłatne i można się na nie umawiać od poniedziałku do czwartku w godzinach od 9 do 15.00

Pracownicy Parku nie prowadzą przewodnictwa po miejscowościach znajdujących się na terenie Parku i otuliny oraz w muzeach i kościołach. W tym celu należy kontaktować się z miejscowymi przewodnikami turystycznymi.