Aktualności

Dzień Samorządowca grafika
2012-06-06

Dzień Samorządowca

Podobnie jak w ubiegłym roku w siedzibie Parku Krajobrazowego „Mierzeja Wiślana” 1 czerwca odbyło się spotkanie z okazji Dnia Samorządowca.
II Rajd Pieszy za nami! grafika
2012-05-29

II Rajd Pieszy za nami!

W sobotę 26 maja 2012 r. odbył się „II Rajd Pieszy Szlakami Parku Krajobrazowego Mierzeja Wiślana” z udziałem dzieci i młodzieży oraz dorosłych mieszkańców naszego regionu, a także turystów.
Wiosenne spotkania z przyrodą grafika
2012-05-21

Wiosenne spotkania z przyrodą

Korzystając ze słonecznej pogody młodzi, przyrodnicy z przedszkola w Sztutowie i pierwszoklasiści ze Stegny przemierzali lasy Mierzei Wiślanej, w poszukiwaniu wiosennych roślin i zwierząt.
Znamy finalistów konkursu wiedzy grafika
2012-05-07

Znamy finalistów konkursu wiedzy

Katarzyna Owsińska, Natalia Milewska z Zespołu Szkół w Sztutowie oraz Jakub Pietrzak ze Szkoły Podstawowej w Jantarze okazali się najlepsi w konkursie wiedzy ekologicznej.
Osadzeni z pomocą przyrodzie grafika
2012-05-07

Osadzeni z pomocą przyrodzie

W wyniku porozumienia zawartego pomiędzy Marszałkiem Województwa Pomorskiego, a Dyrektorem Okręgowej Służby Więziennej w Gdańsku, w Pomorskim Zespole Parków Krajobrazowych Oddział Zespołu w Stegnie zawitali osadzeni w ZK Malbork.
Zapraszamy na Rajd! grafika
2012-04-30

Zapraszamy na Rajd!

Park Krajobrazowy „Mierzeja Wiślana” serdecznie zaprasza wszystkich chętnych do udziału w II Rajdzie Pieszym Szlakami Parku Krajobrazowego „Mierzei Wiślanej”.
By zające kicały po czystej drodze i łące grafika
2012-04-26

By zające kicały po czystej drodze i łące

Wraz z nastaniem cieplejszych dni pracownicy Parku z dziećmi i młodzieżą, oraz mieszkańcami przystąpili do wiosennych porządków na terenie Parku i otuliny.
Jestem integralną częścią przyrody! grafika
2012-04-23

Jestem integralną częścią przyrody!

Zakończyły się prelekcje przygotowujące uczniów szkół podstawowych z powiatu nowodworskiego, do konkursu wiedzy ekologicznej, organizowanego przez Park Krajobrazowy „Mierzeja Wiślana” .
Akcja ratowania bobra grafika
2012-04-17

Akcja ratowania bobra

W dniu 16 kwietnia 2012 r. przeprowadzono zakończoną powodzeniem akcję ratowania bobra europejskiego.
By wiatr szumiał w konarach drzew… grafika
2012-04-11

By wiatr szumiał w konarach drzew…

Wiosna to od wielu lat szczególnie pracowity okres dla pracowników Parku Krajobrazowego „Mierzeja Wiślana” oraz osób zaangażowanych w projekt ożywiania żuławskich pól.
Ogień niszczy życie! grafika
2012-04-02

Ogień niszczy życie!

Co roku z nastaniem wiosny, przystępujemy do wiosennych porządków. Usunięte resztki ubiegłorocznej roślinności odsłonią nowe pędy traw, kwiatów w przydomowych ogródkach i na podwórkach.
Nowe wierzby na Żuławach Wiślanych grafika
2012-03-29

Nowe wierzby na Żuławach Wiślanych

Zakończono kolejny etap prac w ramach projektu „Odtwarzanie i uzupełnianie korytarzy ekologicznych w żuławskiej części otuliny Parku”.
2012-03-16

Zapraszamy do konkursu!

Park Krajobrazowy „Mierzeja Wiślana” przygotował dla uczniów szkół podstawowych klas IV-VI kolejną edycję konkursu wiedzy ekologicznej „Jestem integralną częścią przyrody”.
Ogławiamy wierzby grafika
2012-03-06

Ogławiamy wierzby

Schyłek zimy to ostatni moment aby ogłowić wierzby, zanim rozpocznie się wegetacja i pojawią się kwiatostany oraz pierwsze liście.
Zimowe warsztaty w lesie grafika
2012-02-22

Zimowe warsztaty w lesie

Już po raz kolejny, pierwszoklasiści ze Szkoły Podstawowej w Stegnie uczestniczyli w terenowych warsztatach przygotowanych przez pracowników Parku Krajobrazowego „Mierzeja Wiślana”.
Pomagamy zwierzętom przetrwać zimę grafika
2012-02-14

Pomagamy zwierzętom przetrwać zimę

Podczas tegorocznych zimowych ferii pracownicy Parku wraz z dziećmi i młodzieżą ze świetlic w Sztutowie i Stegnie ze zdwojoną siłą zadbali o "zwierzęce stołówki”.