Aktualności

Zimowe ferie z Parkiem rozpoczęte! grafika
2012-02-02

Zimowe ferie z Parkiem rozpoczęte!

Dzieci i młodzież, które postanowiły spędzić zimowe ferie w bibliotece lub na świetlicy, skorzystały z oferty przygotowanej przez Pracowników Parku Krajobrazowego „Mierzeja Wiślana”.
„Zimowe Ptakoliczenie” w Parku Krajobrazowym „Mierzeja Wiślana” zakończone. grafika
2012-01-31

„Zimowe Ptakoliczenie” w Parku Krajobrazowym „Mierzeja Wiślana” zakończone.

Miniony weekend 28-29 stycznia upłynął pracowicie miłośnikom ptaków, którzy wzięli udział w akcji „Zimowe Ptakoliczenie 2012” na terenie Parku Krajobrazowego „Mierzeja Wiślana”.
Weź udział w Zimowym Ptakoliczeniu na Mierzei Wiślanej! grafika
2012-01-20

Weź udział w Zimowym Ptakoliczeniu na Mierzei Wiślanej!

Podobnie jak w ubiegłym roku Park Krajobrazowy „Mierzeja Wiślana” zachęca mieszkańców i wypoczywających na Mierzei turystów do wzięcia udziału w ogólnopolskiej Akcji „Zimowe Ptakoliczenie” organizowanej przez OTOP.
„Zimowe Ferie z Parkiem” grafika
2012-01-12

„Zimowe Ferie z Parkiem”

Już niedługo zimowe ferie–czas wytchnienia od szkolnych obowiązków. Dla tych, którzy spędzają ten czas w domu, PK „Mierzeja Wiślana” we współpracy ze świetlicami i bibliotekami z terenu Parku i otuliny przygotował zabawy i quizy o tematyce przyrodniczej.
Uwaga konkursy !!! grafika
2012-01-12

Uwaga konkursy !!!

Park Krajobrazowy „Mierzeja Wiślana” przygotował dwa konkursy - plastyczny i fotograficzny, których tematem przewodnim są „Krajobrazy Mierzei Wiślanej i Żuław Wiślanych”
Akcja „Choinka 2011” grafika
2011-12-28

Akcja „Choinka 2011”

Jak co roku w okresie przedświątecznym służby mundurowe z terenu Parku Krajobrazowego „Mierzeja Wiślana”, uczestniczyły we wspólnych patrolach w ramach Akcji „Choinka 2011”.
Zimowe śpiochy – przedszkolaki poznają zimowe zwyczaje zwierząt grafika
2011-12-20

Zimowe śpiochy – przedszkolaki poznają zimowe zwyczaje zwierząt

Chociaż tegoroczna zima najwyraźniej śpi jeszcze na biegunie, a prognozy na najbliższe dni nie zapowiadają w naszym regionie opadów śniegu, nasi mali ekolodzy poznawali sposoby zwierząt na przetrwanie zimowych chłodów.
Zakończono zbieranie karmy dla dzikich zwierząt na zimę grafika
2011-11-22

Zakończono zbieranie karmy dla dzikich zwierząt na zimę

Zakończono I etap działań związanych z Akcją „Pomóżmy zwierzętom przetrwać zimę”. Dzieci i młodzież ze świetlic środowiskowych i gminnych zbierały kasztany i żołędzie dla leśnych mieszkańców Mierzei Wiślanej.
Drzewa i las skarbem ziemi grafika
2011-11-15

Drzewa i las skarbem ziemi

W październiku br. Pracownicy Parku Krajobrazowego „Mierzeja Wiślana” gościli w Szkole Podstawowej w Stegnie z cyklem pogadanek o drzewach i lesie.
Inwentaryzacja w projektowanym użytku ekologicznym w Krynicy Morskiej grafika
2011-11-07

Inwentaryzacja w projektowanym użytku ekologicznym w Krynicy Morskiej

W dniu 26 października 2011 r. pracownicy naszego Parku zinwentaryzowali drzewa na planowanym użytku ekologicznym w pobliżu centrum Krynicy Morskiej pn. „Krynicki Starodrzew”.
Konkurs rozstrzygnięty! grafika
2011-11-02

Konkurs rozstrzygnięty!

W piątek 28 października 2011 r. w siedzibie Parku Krajobrazowego „Mierzeja Wiślana” odbyło się rozstrzygnięcie konkursu plastycznego „Przyroda Parku Krajobrazowego 'Mierzeja Wiślana'”
Jesienne porządki w Parku Krajobrazowym grafika
2011-10-19

Jesienne porządki w Parku Krajobrazowym

Jak co roku pracownicy Parku Krajobrazowego „Mierzeja Wiślana” włączyli się do ogólnopolskich obchodów Sprzątania Świata.
Edukacja po wakacjach grafika
2011-10-14

Edukacja po wakacjach

Liczne grupy uczniów przebywają na Mierzei Wiślanej na zajęciach w tzw. zielonych szkołach i zapoznają się z walorami naszego Parku.
Akcja „Bezpieczne lato” na Mierzei Wiślanej grafika
2011-10-07

Akcja „Bezpieczne lato” na Mierzei Wiślanej

Od lat pracownicy Parku Krajobrazowego „Mierzeja Wiślana” uczestniczą w akcji „Bezpieczne Lato”, mającej na celu poprawę bezpieczeństwa mieszkańców, turystów oraz ochronę środowiska przyrodniczego regionu.
Wizyta dyrektora RDLP w Poznaniu oraz gości z Niemiec grafika
2011-10-04

Wizyta dyrektora RDLP w Poznaniu oraz gości z Niemiec

W pierwszej połowie września Park Krajobrazowy „Mierzeja Wiślana” odwiedził dyrektor Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych z Poznania oraz goście z Niemiec.
2011-09-30

Przygotowania do Akcji „Pomóżmy zwierzętom przetrwać zimę” czas zacząć

Choć ledwie kilka dni temu nastała astronomiczna jesień, najwyższy czas pomyśleć o przygotowaniu zapasów na zimowe chłody.