Aktualności

2015-02-02

Czynna ochrona lęgowisk i żerowisk ptaków blaszkodziobych w otulinie Parku.

Pod koniec ubiegłego tygodnia rozpoczęły się prace w ramach "Ochrony  bioróżnorodności siedlisk ptaków w Parku Krajobrazowym „Mierzeja Wiślana” i jego otulinie" - zadania dofinansowywanego przez WFOŚiGW w Gdańsku.

 

2015-01-22

Zapraszamy na „Ferie z Parkiem” – Dlaczego należy chronić ptaki?

Już niedługo, już za momencik czas laby rozpocznie się! Ferie to czas, żeby odpocząć od szkoły, ale niekoniecznie trzeba odpocząć od zdobywania wiedzy.

 

2015-01-15

Weź udział w Zimowym Ptakoliczeniu 2015!

Tym wszystkim, którzy patrząc przez okno zapomnieli jaką mamy porę roku, przypominamy że panuje kalendarzowa zima. Niedawno witaliśmy Nowy Rok, a już zbliża się koniec stycznia, a wraz z nim termin Zimowego Ptakoliczenia! Jak co roku serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w tym wydarzeniu.

 

2014-12-23

My się zimy nie boimy - w remizie drzewa sadzimy!

Choć w kalendarzu zima, to tegoroczna aura wcale na to nie wskazuje. Dodatnie temperatury, częste opady deszczu to wręcz zaproszenie, by sadzić drzewa, co też skwapliwie uczyniliśmy.

 

2014-12-11

Mierzeja W i jej Duch – nowa publikacja w Parku Krajobrazowym „Mierzeja Wiślana”

Dzięki staraniom pracowników Parku Krajobrazowego „Mierzeja Wiślana” i  Urzędu Gminy Stegna, oraz zaangażowaniu partnerów projektu udało się wydać zbiór opowiadań edukacyjnych „Mierzeja W. i jej Duch” autorstwa Jovanki Tomaszewskiej i Wojciecha Kołyszko.

 

2014-11-04

Zebrano zapasy na zimowe chłody

30 października 2014 r. w Żuławskim Parku Historycznym w Nowym Dworze Gdańskim odbył się finał akcji „Pomóżmy zwierzętom przetrwać zimę – drzewko za kasztany i żołędzie”.

 

2014-10-28

Zapraszamy na finał akcji!

Dobiegła końca zbiórka kasztanów i żołędzi w ramach akcji „Pomóżmy zwierzętom przetrwać zimę – drzewko za kasztany i żołędzie”.  Park Krajobrazowy „Mierzeja Wiślana” zaprasza na finał akcji, który odbędzie się w Żuławskim Parku Historycznym w czwartek 30 października 2014 r w godzinach 10.00 – 14.00. Podczas finału będzie można wymienić zebrane kasztany i żołędzie na drzewko.

 

2014-10-23

Jesienne porządki w Parku Krajobrazowym „Mierzeja Wiślana”.

10 października 2014 r. odwiedzili nas uczniowie z Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego nr 1 im. T. Kościuszki w Malborku . Wspólnie z nami posprzątali fragment lasu. Spotkanie było niejako podsumowaniem cyklu rozpoczętej we wrześniu kampanii  związanej z ogólnopolską akcją  „Sprzątania Świata”.

 

2014-10-14

Ptasi Piknik na Mierzej Wiślanej

W pierwszy weekend października, w ramach Europejskich Dni Ptaków, na Mierzei Wiślanej odbył się IV Ptasi Piknik zorganizowany przez Lasy Państwowe – Nadleśnictwo Elbląg oraz Stowarzyszenie Obserwatorów Ptaków wędrownych „Drapolicz”. Park Krajobrazowy „Mierzeja Wiślana” uczestniczył w pikniku po raz czwarty.

 

2014-10-01

Pomóżmy zwierzętom przetrwać zimę!

Park Krajobrazowy „Mierzeja Wiślana” zaprasza serdecznie do udziału w akcji „Pomóżmy zwierzętom przetrwać zimę”.

 

2014-09-23

Akcja „Bezpieczne Lato” w Parku Krajobrazowym „Mierzeja Wiślana”.

Skończyły się wakacje, a wraz z nimi dobiegła końca akcja „Bezpieczne Lato 2014”, w której jak co roku, uczestniczyli pracownicy Parku Krajobrazowego „Mierzeja Wiślana”

 

2014-09-15

Dożynkowe Święto w Parku Krajobrazowym „Mierzeja Wiślana”

W minioną niedzielę 7 września 2014 r. pracownicy Parku Krajobrazowego „Mierzeja Wiślana” uczestniczyli w Dożynkach Gminnych w Junoszynie.

 

2014-09-08

Inwentaryzacja mikołajka nadmorskiego i lnicy wonnej w Parku Krajobrazowym "Mierzeja Wiślana"

Tradycyjnie, od kilku lat pracownicy PK „Mierzeja Wiślana” monitorują latem wybrzeże na odcinku do ok. 40-tego km, badając fluktuacje liczebności populacji mikołajka nadmorskiego, lnicy wonnej i kilku mniej znanych, wybranych gatunków roślin.

 

2014-08-06

XVI Mistrzostwa Świata w Poławianiu Bursztynu

W dniach 2-3 sierpnia pracownicy Parku Krajobrazowego „Mierzeja Wiślana” uczestniczyli w zawodach w Poławianiu Bursztynu w Jantarze.

 

2014-07-17

Policzyliśmy bociany!

Jak co roku pracownicy Parku Krajobrazowego „Mierzeja Wiślana” inwentaryzowali bocianie gniazda na terenie Parku i otuliny. W tym roku akcja miała szczególny charakter.