Aktualności

By kaczuszki bezpiecznie wychowały maluszki – czyli kosze lęgowe w żuławskiej części otuliny Parku Krajobrazowego „Mierzeja Wiślana”. grafika
2016-03-01

By kaczuszki bezpiecznie wychowały maluszki – czyli kosze lęgowe w żuławskiej części otuliny Parku Krajobrazowego „Mierzeja Wiślana”.

Choć do kalendarzowej wiosny jeszcze miesiąc, to wiosna klimatyczna i fenologiczna już się najwyraźniej rozpoczęła. Wracają pierwsze ptaki z dalekich zimowych wojaży - nasze żuławskie pola rozbrzmiewają już śpiewem skowronków, przyleciały już czajki, szpaki i kormorany. Odlatują powoli nasi zimowi rezydenci.  Niedługo większość ptaków połączy się w pary i przystąpi do budowy gniazd. W br. pracownicy Parku postanowili zatroszczyć się o miejsca lęgowe dla kaczek.

 

Co wiemy o Mierzei Wiślanej i okolicy? grafika
2016-02-15

Co wiemy o Mierzei Wiślanej i okolicy?

Na to pytanie starali się odpowiedzieć uczniowie III edycji konkursu przyrodniczego orgaznizowanego przez Zespół Szkół w Krynicy Morskiej we współpracy m.in. z Parkiem Krajobrazowym „Mierzeja Wiślana”.

 

2016-01-22

Zapraszamy na Ferie z Parkiem!

Wzorem lat ubiegłych Park Krajobrazowy „Mierzeja Wiślana” serdecznie zaprasza podczas ferii do udziału w zajęciach pt. „Mój przyjaciel ptak”.
III etap konkursu Poznajemy Parki Krajobrazowe Polski za nami! grafika
2016-01-19

III etap konkursu Poznajemy Parki Krajobrazowe Polski za nami!

W piątek 15 stycznia 2015 r. w siedzibie naszego Parku spotkały się czteroosobowe drużyny uczniów z Gimnazjów, aby wziąć udział w III etapie Ogólnopolskiego Konkursu Poznajemy Parki Krajobrazowe Polski.
Konkurs z wiedzy ekologicznej „Jestem integralną częścią przyrody” za nami. grafika
2015-11-13

Konkurs z wiedzy ekologicznej „Jestem integralną częścią przyrody” za nami.

Już po raz piąty uczniowie szkół podstawowych z terenu Parku i otuliny oraz pozostałej części powiatu nowodworskiego zmagali się z pytaniami dotyczącymi awifauny w zakresie projektów i sposobów ochrony ptaków oraz całej przyrody naszego Parku.

 

Finał akcji „Pomóżmy zwierzętom przetrwać zimę – drzewko za kasztany i żołędzie”. grafika
2015-11-02

Finał akcji „Pomóżmy zwierzętom przetrwać zimę – drzewko za kasztany i żołędzie”.

29 października 2015 r. w Żuławskim Parku Historycznym w Nowym Dworze Gdańskim odbył się finał akcji „Pomóżmy zwierzętom przetrwać zimę – drzewko za kasztany i żołędzie”.
W trosce o ptaki – sprzątanie rezerwatu „Mewia Łacha” i jego okolic. grafika
2015-10-20

W trosce o ptaki – sprzątanie rezerwatu „Mewia Łacha” i jego okolic.

„Nie bądź patałachem – posprzątaj Mewią Łachę” – pod takim hasłem spotkali się mieszkańcy Mikoszewa, pracownicy naszego Parku, wolontariusze Błękitnego Patrolu oraz ludzie, którym na sercu leży dobro przyrody.

 

V Ptasi Piknik za nami! grafika
2015-10-08

V Ptasi Piknik za nami!

W pierwszy weekend października Park Krajobrazowy „Mierzeja Wiślana”  gościł na Ptasim Pikniku w Krynicy Morskiej.

 

Piknik rodzinny w Krynicy Morskiej grafika
2015-09-22

Piknik rodzinny w Krynicy Morskiej

W minioną sobotę 19 września 2015r. Park Krajobrazowy „Mierzeja Wiślana” gościł ze swoim stoiskiem na Święcie pieczonego dzika w Krynicy Morskiej zorganizowanym przez Urząd Miasta w Krynicy Morskiej i Nadleśnictwo Elbląg.
Dożynki Gminne w Parku Krajobrazowym „Mierzeja Wiślana” grafika
2015-09-17

Dożynki Gminne w Parku Krajobrazowym „Mierzeja Wiślana”

W pierwsze weekendy września Pracownicy Parku Krajobrazowego „Mierzeja Wiślana” mieli zaszczyt gościć na Dożynkach Gminnych w Sztutowie i Rybinie.

 

Mikołajek nadmorski – kolczasty obrońca wydm. grafika
2015-09-07

Mikołajek nadmorski – kolczasty obrońca wydm.

W sierpniu br. pracownicy Parku Krajobrazowego „Mierzeja Wiślana”  po raz kolejny uważnym okiem przyjrzeli się populacji mikołajka nadmorskiego we wschodniej części Parku.

 

Jarmark św. Dominika z przyrodą grafika
2015-08-04

Jarmark św. Dominika z przyrodą

W środę 29 lipca 2015 r. pracownicy Parku Krajobrazowego „Mierzeja Wiślana” gościli ze swoim stoiskiem na Jarmarku św. Dominika w Gdańsku.

 

Piknikowy weekend Parku Krajobrazowego „Mierzeja Wiślana” grafika
2015-07-28

Piknikowy weekend Parku Krajobrazowego „Mierzeja Wiślana”

W miniony weekend 25-26 lipca 2015 r. Park Krajobrazowy „Mierzeja Wiślana” gościł na dwóch krańcach województwa pomorskiego. W sobotę byliśmy na zachodzie - na VII Jarmarku Ekoturystycznym  w Charzykowach.  Natomiast w niedzielę odwiedziliśmy nasze ¬- wschodnie rubieże województwa, by uczestniczyć w pikniku w Krynicy Morskiej.

 

Park na Mistrzostwach Świata w Jantarze. grafika
2015-07-16

Park na Mistrzostwach Świata w Jantarze.

Jak co roku Park Krajobrazowy „Mierzeja Wiślana” uczestniczył w Mistrzostwach Świata w Poławianiu Bursztynu.
Gościliśmy u strażaków i rybaków! grafika
2015-07-07

Gościliśmy u strażaków i rybaków!

Początek lata zaczął się dla pracowników Parku bardzo gorąco.  Ze stoiskiem promującym walory przyrodnicze i realizowane przez naszą jednostkę projekty gościliśmy kolejno na: Pikniku Strażackim w Drewnicy oraz obchodach Dnia Rybaka w Kątach Rybackich i w Jantarze.

 

Praktyki studenckie w Parku Krajobrazowym „Mierzeja Wiślana” grafika
2015-06-29

Praktyki studenckie w Parku Krajobrazowym „Mierzeja Wiślana”

Wzorem lat ubiegłych studentki Uniwersytetu Łódzkiego odbyły u nas praktyki, w ramach których przyglądały się pracy naszego zespołu oraz uczestniczyły w realizacji poszczególnych zadań.