Aktualności

2016-04-07

Młodzież zapobiega pożarom - Turniej wiedzy pożarniczej.

W ramach współpracy z Ochotniczą Strażą Pożarną Gminy Stegna  oraz Ochotniczą Strażą Pożarną w Nowym Dworze Gdańskim i Komendą Powiatową Państwowej Straży Pożarnej w Nowym Dworze Gd. pracownicy Parku uczestniczyli w gminnych i powiatowych zmaganiach uczniów w Turnieju Wiedzy Pożarniczej pn. „Młodzież Zapobiega Pożarom” .

 

2016-03-29

Wiosenne porządki w Parku Krajobrazowym „Mierzeja Wiślana”

Nie da się ukryć, że wiosna to bardzo pracowity czas dla pracowników naszego Parku. Po  zabiegach pielęgnacyjnych, nasadzeniach nowych pokoleń drzew i krzewów, przyszedł czas na wiosenne porządki.
2016-03-04

Ogławianie wierzb w żuławskiej części otuliny Parku Krajobrazowego „Mierzeja Wiślana”

W dniu 26.02.2016 r. odbyła się wielka akcja ogławiania wierzb. Wsparła nas silna ekipa koleżanek i kolegów z innych Parków Krajobrazowych. Nie zabrakło również pracowników PZPK z Dyrekcją na czele. Wspólnymi siłami, przy wielkim zaangażowaniu, udało nam się dokonać zabiegu na kilkuset wierzbach. 
2016-03-01

By kaczuszki bezpiecznie wychowały maluszki – czyli kosze lęgowe w żuławskiej części otuliny Parku Krajobrazowego „Mierzeja Wiślana”.

Choć do kalendarzowej wiosny jeszcze miesiąc, to wiosna klimatyczna i fenologiczna już się najwyraźniej rozpoczęła. Wracają pierwsze ptaki z dalekich zimowych wojaży - nasze żuławskie pola rozbrzmiewają już śpiewem skowronków, przyleciały już czajki, szpaki i kormorany. Odlatują powoli nasi zimowi rezydenci.  Niedługo większość ptaków połączy się w pary i przystąpi do budowy gniazd. W br. pracownicy Parku postanowili zatroszczyć się o miejsca lęgowe dla kaczek.

 

2016-02-15

Co wiemy o Mierzei Wiślanej i okolicy?

Na to pytanie starali się odpowiedzieć uczniowie III edycji konkursu przyrodniczego orgaznizowanego przez Zespół Szkół w Krynicy Morskiej we współpracy m.in. z Parkiem Krajobrazowym „Mierzeja Wiślana”.

 

2016-01-22

Zapraszamy na Ferie z Parkiem!

Wzorem lat ubiegłych Park Krajobrazowy „Mierzeja Wiślana” serdecznie zaprasza podczas ferii do udziału w zajęciach pt. „Mój przyjaciel ptak”.
2016-01-19

III etap konkursu Poznajemy Parki Krajobrazowe Polski za nami!

W piątek 15 stycznia 2015 r. w siedzibie naszego Parku spotkały się czteroosobowe drużyny uczniów z Gimnazjów, aby wziąć udział w III etapie Ogólnopolskiego Konkursu Poznajemy Parki Krajobrazowe Polski.
2015-11-13

Konkurs z wiedzy ekologicznej „Jestem integralną częścią przyrody” za nami.

Już po raz piąty uczniowie szkół podstawowych z terenu Parku i otuliny oraz pozostałej części powiatu nowodworskiego zmagali się z pytaniami dotyczącymi awifauny w zakresie projektów i sposobów ochrony ptaków oraz całej przyrody naszego Parku.

 

2015-11-02

Finał akcji „Pomóżmy zwierzętom przetrwać zimę – drzewko za kasztany i żołędzie”.

29 października 2015 r. w Żuławskim Parku Historycznym w Nowym Dworze Gdańskim odbył się finał akcji „Pomóżmy zwierzętom przetrwać zimę – drzewko za kasztany i żołędzie”.
2015-10-20

W trosce o ptaki – sprzątanie rezerwatu „Mewia Łacha” i jego okolic.

„Nie bądź patałachem – posprzątaj Mewią Łachę” – pod takim hasłem spotkali się mieszkańcy Mikoszewa, pracownicy naszego Parku, wolontariusze Błękitnego Patrolu oraz ludzie, którym na sercu leży dobro przyrody.

 

2015-10-14

Uwaga! Trwa akcja „Pomóżmy zwierzętom przetrwać zimę”

Park Krajobrazowy „Mierzeja Wiślana” zaprasza serdecznie do udziału w akcji „Pomóżmy zwierzętom przetrwać zimę – drzewko za kasztany i żołędzie!”.

 

2015-10-08

V Ptasi Piknik za nami!

W pierwszy weekend października Park Krajobrazowy „Mierzeja Wiślana”  gościł na Ptasim Pikniku w Krynicy Morskiej.

 

2015-09-22

Piknik rodzinny w Krynicy Morskiej

W minioną sobotę 19 września 2015r. Park Krajobrazowy „Mierzeja Wiślana” gościł ze swoim stoiskiem na Święcie pieczonego dzika w Krynicy Morskiej zorganizowanym przez Urząd Miasta w Krynicy Morskiej i Nadleśnictwo Elbląg.
2015-09-17

Dożynki Gminne w Parku Krajobrazowym „Mierzeja Wiślana”

W pierwsze weekendy września Pracownicy Parku Krajobrazowego „Mierzeja Wiślana” mieli zaszczyt gościć na Dożynkach Gminnych w Sztutowie i Rybinie.