Posprzątaliśmy plaże i wydmy w rezerwacie „Mewia Łacha”

Data: 16-04-2018

     Akcja „Nie bądź patałachem i posprzątaj „Mewią Łachę” odbyła się 24 marca 2018 r. W sobotnie przedpołudnie na zejściu nr 90 w Mikoszewie, u granic rezerwatu ponad 40 osób powitali: kierownik Parku - Wojciech Woch oraz przedstawiciel Błękitnego Patrolu WWF - Jan Wilkanowski.  Po krótkim instruktarzu jak i gdzie zbierać odpady  wszyscy ochoczo zabrali się do pracy.  Na plaży jak zawsze było co zbierać – niestety wiatr i fale morskie zawsze coś przynoszą. Dzięki wczesnej porze i braku liści, wypatrzone zostały nawet najdrobniejsze śmieci z zaplecza plaż w krzewach wierzb i kępach traw. W sumie zebrano około 8m3 odpadów (głównie opakowań plastikowych i szklanych).

     Mimo, że był to już czas przedświąteczny jak zawsze na zaproszenie licznie odpowiedzieli ludzie, których sercu bliskie jest piękno naszej rodzimej przyrody. Byli zatem mieszkańcy Mikoszewa i Jantaru, przedstawiciele Błękitnego Patrolu WWF , pracownicy Urzędu Gminy w Stegnie. Tradycyjnie już worki z odpadami zebrał i zwiózł do kontenerów  pracownik  Urzędu Morskiego.  Ptaki na pewno docenią nasze działania, jednak mamy nadzieję, że to turyści wezmą z nas przykład i zabiorą swoje śmieci z powrotem.

Akcja została dofinansowana przez WFOŚiGW w Gdańsku.

Zapraszamy do obejrzenia krótkiej relacji akcji – może zachęci ona Państwa do udziału w jesiennej edycji. https://www.youtube.com/watch?v=44vJMHpTfsw

 

Grafika 1: Posprzątaliśmy plaże i wydmy w rezerwacie „Mewia Łacha”
Grafika 2: Posprzątaliśmy plaże i wydmy w rezerwacie „Mewia Łacha”
Grafika 3: Posprzątaliśmy plaże i wydmy w rezerwacie „Mewia Łacha”