Aktualności

Dni Rybaka w Parku Krajobrazowym „Mierzeja Wiślana” grafika
2016-07-04

Dni Rybaka w Parku Krajobrazowym „Mierzeja Wiślana”

W ostatnim tygodniu pracownicy naszego Parku gościli dwukrotnie na obchodach Dni Rybaka w Jantarze i w Kątach Rybackich. Jak zawsze nasze stoisko przeżywało prawdziwe oblężenie.

 

Praktyki studenckie w Parku Krajobrazowym „Mierzeja Wiślana” grafika
2016-06-20

Praktyki studenckie w Parku Krajobrazowym „Mierzeja Wiślana”

Jak co roku w naszym Parku odbyły się praktyki studenckie. Podobne jak w latach ubiegłych pracy naszego oddziału przyglądali się i czynnie uczestniczyli w działaniach studenci Uniwersytetu Łódzkiego.

 

Rozstrzygniecie konkursu plastycznego. grafika
2016-06-07

Rozstrzygniecie konkursu plastycznego.

W czwartek 2 czerwca 2016 r. nasza sala przyrodnicza zapełniła się artystami - wszystko za sprawą rozstrzygnięcia konkursu plastycznego pn. „Gdzie woda, tam życie”.
VI rajd pieszy „Szlakami Mierzei Wiślanej” za nami. grafika
2016-06-02

VI rajd pieszy „Szlakami Mierzei Wiślanej” za nami.

W sobotę 28 maja 2016 r. odbył się VI Rajd Pieszy „Szlakami Mierzei Wiślanej – Krajobrazy Mierzei”.

 

Promowaliśmy bioróżnorodność naszego Parku. grafika
2016-06-01

Promowaliśmy bioróżnorodność naszego Parku.

W dniach 20-21 maja 2016 r. w Trójmieście oraz 25 maja 2016 r. w Drewnicy pracownicy Parku Krajobrazowego „Mierzeja Wiślana” promowali walory przyrodnicze Parku i otuliny.

 

VI Rajd Pieszy „Szlakami Mierzei Wiślanej” grafika
2016-05-19

VI Rajd Pieszy „Szlakami Mierzei Wiślanej”

Już po raz szósty pracownicy Parku Krajobrazowego „Mierzeja Wiślana” zapraszają na Rajd Pieszy „Szlakami Mierzei Wiślanej – Krajobrazy Mierzei Wiślanej”.

 

Młodzież zapobiega pożarom  - Turniej wiedzy pożarniczej. grafika
2016-04-07

Młodzież zapobiega pożarom - Turniej wiedzy pożarniczej.

W ramach współpracy z Ochotniczą Strażą Pożarną Gminy Stegna  oraz Ochotniczą Strażą Pożarną w Nowym Dworze Gdańskim i Komendą Powiatową Państwowej Straży Pożarnej w Nowym Dworze Gd. pracownicy Parku uczestniczyli w gminnych i powiatowych zmaganiach uczniów w Turnieju Wiedzy Pożarniczej pn. „Młodzież Zapobiega Pożarom” .

 

Wiosenne porządki w Parku Krajobrazowym „Mierzeja Wiślana” grafika
2016-03-29

Wiosenne porządki w Parku Krajobrazowym „Mierzeja Wiślana”

Nie da się ukryć, że wiosna to bardzo pracowity czas dla pracowników naszego Parku. Po  zabiegach pielęgnacyjnych, nasadzeniach nowych pokoleń drzew i krzewów, przyszedł czas na wiosenne porządki.
Ogławianie wierzb w żuławskiej części otuliny Parku Krajobrazowego „Mierzeja Wiślana” grafika
2016-03-04

Ogławianie wierzb w żuławskiej części otuliny Parku Krajobrazowego „Mierzeja Wiślana”

W dniu 26.02.2016 r. odbyła się wielka akcja ogławiania wierzb. Wsparła nas silna ekipa koleżanek i kolegów z innych Parków Krajobrazowych. Nie zabrakło również pracowników PZPK z Dyrekcją na czele. Wspólnymi siłami, przy wielkim zaangażowaniu, udało nam się dokonać zabiegu na kilkuset wierzbach. 
By kaczuszki bezpiecznie wychowały maluszki – czyli kosze lęgowe w żuławskiej części otuliny Parku Krajobrazowego „Mierzeja Wiślana”. grafika
2016-03-01

By kaczuszki bezpiecznie wychowały maluszki – czyli kosze lęgowe w żuławskiej części otuliny Parku Krajobrazowego „Mierzeja Wiślana”.

Choć do kalendarzowej wiosny jeszcze miesiąc, to wiosna klimatyczna i fenologiczna już się najwyraźniej rozpoczęła. Wracają pierwsze ptaki z dalekich zimowych wojaży - nasze żuławskie pola rozbrzmiewają już śpiewem skowronków, przyleciały już czajki, szpaki i kormorany. Odlatują powoli nasi zimowi rezydenci.  Niedługo większość ptaków połączy się w pary i przystąpi do budowy gniazd. W br. pracownicy Parku postanowili zatroszczyć się o miejsca lęgowe dla kaczek.

 

Co wiemy o Mierzei Wiślanej i okolicy? grafika
2016-02-15

Co wiemy o Mierzei Wiślanej i okolicy?

Na to pytanie starali się odpowiedzieć uczniowie III edycji konkursu przyrodniczego orgaznizowanego przez Zespół Szkół w Krynicy Morskiej we współpracy m.in. z Parkiem Krajobrazowym „Mierzeja Wiślana”.

 

2016-01-22

Zapraszamy na Ferie z Parkiem!

Wzorem lat ubiegłych Park Krajobrazowy „Mierzeja Wiślana” serdecznie zaprasza podczas ferii do udziału w zajęciach pt. „Mój przyjaciel ptak”.
III etap konkursu Poznajemy Parki Krajobrazowe Polski za nami! grafika
2016-01-19

III etap konkursu Poznajemy Parki Krajobrazowe Polski za nami!

W piątek 15 stycznia 2015 r. w siedzibie naszego Parku spotkały się czteroosobowe drużyny uczniów z Gimnazjów, aby wziąć udział w III etapie Ogólnopolskiego Konkursu Poznajemy Parki Krajobrazowe Polski.
Konkurs z wiedzy ekologicznej „Jestem integralną częścią przyrody” za nami. grafika
2015-11-13

Konkurs z wiedzy ekologicznej „Jestem integralną częścią przyrody” za nami.

Już po raz piąty uczniowie szkół podstawowych z terenu Parku i otuliny oraz pozostałej części powiatu nowodworskiego zmagali się z pytaniami dotyczącymi awifauny w zakresie projektów i sposobów ochrony ptaków oraz całej przyrody naszego Parku.