Aktualności

W związku ze stanem epidemiologicznym rekomendujemy rezygnację z wizyt i  kontakt z nami drogą elektroniczną: e-mail: pkmw@pomorskieparki.pl, e-puap: /pzpk/SkrytkaESP lub pocztą tradycyjną. W przypadku konieczności wizyty należy umówić się wcześniej telefonicznie, nr 55 247 71 06

Przypominamy jednocześnie o obowiązku używania maseczek i rękawiczek ochronnych podczas wizyty w siedzibie Parku Krajobrazowego „Mierzeja Wiślana”. Po wejściu do obiektu należy zdezynfekować dłonie.

2017-04-26

Bioróżnorodność - poznaj, by zachować!

Zapraszamy na IX bezpłatny piknik pełen przyrodniczych.
2017-03-28

Zamiast iść na wagary porządkami wiosnę przywitali!

Kalendarz obwieścił nam pierwszy dzień wiosny. Ten dzień kojarzy się m.in. z psikusami i wagarami. Żegnając zimę warto posprzątać swoje otoczenie, by umożliwić młodym roślinom swobodny wzrost.

 

2017-03-20

Wiosenne poruszenie na Żuławach Wiślanych

Już po raz kolejny pracownicy Pomorskiego Zespołu Parków Krajobrazowych spotkali się na Żuławach Wiślanych w otulinie naszego Parku, by ogławiać wierzby i sadzić nowe drzewa.
2017-02-07

Ptasie zimowanie w PKMW

Pod takim hasłem odbyły się spotkania edukacyjne w świetlicach i bibliotekach  oraz na zimowiskach na terenie Parku Krajobrazowego „Mierzeja Wiślana” i jego otuliny.

 

2017-01-19

Poznajemy Parki Krajobrazowe Polski – III etap konkursu za nami!

W miniony piątek 13 lutego w siedzibie naszego Parku odbył się III etap ogólnopolskiego konkursu "Poznajemy Parki Krajobrazowe Polski".

 

2017-01-12

Zapraszamy na „Ferie z Parkiem Krajobrazowym „Mierzeja Wiślana – Ptasie zimowanie”.

Już za pasem ferie zimowe - czas, żeby odpocząć od szkoły. Park Krajobrazowy „Mierzeja Wiślana” przygotował ofertę edukacyjną na ferie w formie warsztatów, a więc będzie dużo zabawy, a wiedza sama wejdzie do głowy. Zapraszamy!

 

2016-11-15

Finał konkursu „Jestem integralną częścią przyrody”

     Już po raz szósty uczniowie szkół podstawowych powiatu nowodworskiego zmagali się z finałowymi pytaniami z wiedzy ekologicznej.

 

2016-10-31

Jesienne porządki w PKMW i jego otulinie

   Od wiosny 2015 Błękitny Patrol WWF, Park Krajobrazowy "Mierzeja Wiślana" oraz Urząd Morski, Gmina Stegna, Lasy Państwowe Nadleśnictwo Elbląg wraz z mieszkańcami gmin nadmorskich sprzątają plażę w rezerwacie "Mewia Łacha".  Akcję dofinansowuje WFOŚiGW w Gdańsku.

 

2016-10-24

Zimowe zapasy dla leśnych zwierząt już są!

20 października 2016 r. w Żuławskim Parku Historycznym w Nowym Dworze Gdańskim odbył się finał akcji „Pomóżmy zwierzętom przetrwać zimę – drzewko za kasztany i żołędzie”.
2016-10-07

Nasz Park zaprezentowany w Bydgoszczy

23 września 2016 r. nasz pracownik reprezentował  Park Krajobrazowy „Mierzeja Wiślana” w corocznej prezentacji parku krajobrazowego w Bydgoszczy, organizowanej przez Kujawsko-Pomorskiego Centrum Edukacji Ekologicznej.
2016-10-05

Pomóżmy zwierzętom przetrwać zimę – Drzewko za kasztany i żołędzie

Park Krajobrazowy „Mierzeja Wiślana” wraz z Partnerami – Nadleśnictwem Elbląg, Kołem Łowieckim nr 7 Sokół z Gdańska pod patronatem „Dziennika Bałtyckiego we współpracy z Żuławskim Parkiem Historycznym po raz kolejny organizują akcję „Pomóżmy zwierzętom przetrwać zimę”.

 

2016-10-04

Kolejny Ptasi piknik już za nami!

Już po raz VI mieliśmy przyjemność partnerować Nadleśnictwu Elbląg oraz Stowarzyszeniu Drapolicz biorąc udział w Ptasim Pikniku na Mierzei Wiślanej.

 

2016-09-22

Parkowy weekend pod namiotem…

…oczywiście w pracy. W dniach 17-18 września Park Krajobrazowy „Mierzeja Wiślana” gościł ze swoim stoiskiem na dwóch imprezach plenerowych: w sobotę na festynie w Krynicy Morskiej, a w niedzielę na Dożynkach Gminno-Powiatowych w Sztutowie.

 

2016-08-01

Festyn rodzinny w Krynicy Morskiej

Miniona sobota 30 lipca 2016 r.  upłynęła nam pracowicie i we wspaniałej atmosferze. Tego dnia w Krynicy Morskiej odbył się festyn rodzinny pn. „Bezpieczne i ekologiczne wakacje z rodzimą przyrodą".

 

2016-07-22

Zdobyliśmy Wicemistrzostwo Świata

W dniu 15 lipca w Jantarze odbyły się XVIII Mistrzostwa Świata w Poławianiu Bursztynu.

 

2016-07-04

Dni Rybaka w Parku Krajobrazowym „Mierzeja Wiślana”

W ostatnim tygodniu pracownicy naszego Parku gościli dwukrotnie na obchodach Dni Rybaka w Jantarze i w Kątach Rybackich. Jak zawsze nasze stoisko przeżywało prawdziwe oblężenie.