Konkurs literacki dla mieszkańców powiatu Nowy Dwór Gdański

Data: 26-10-2020

Park Krajobrazowy „Mierzeja Wiślana” serdecznie zaprasza do udziału w konkursie literackim pt. Jestem Integralną Częścią Przyrody Mierzei i Żuław Wiślanych.

    W ostatnim czasie coraz świadomiej zdajemy sobie sprawę, jak bardzo jesteśmy zależni od przyrody. Wielu osobom jednak wciąż sprawia kłopot zrozumienie zależności między różnymi formami działalności ludzkiej w środowisku przyrodniczym, a ich skutkami dla przyrody. W związku z tym zapraszamy Państwa do udziału w konkursie literackim, którego zadaniem będzie rozwinięcie tematu przewodniego konkursu. Wychodząc naprzeciw Państwa umiejętnościom pracę można zaprezentować prozą lub wierszem – w takich kategoriach będziemy je oceniać. Jesteśmy ciekawi, jak mocno są Państwo  związani z naszym regionem,  na ile oceniają Państwo walory przyrodnicze zarówno samego Parku Krajobrazowego, jak i całej Mierzei i sąsiadujących z nią Żuław. Czy rozumieją Państwo zagrożenia dla środowiska przyrodniczego i mają pomysły jak im przeciwdziałać?

    Konkurs tym razem skierowany jest wyłącznie do osób dorosłych, zamieszkałych na terenie powiatu nowodworskiego (woj. pomorskie).

Zapraszamy!

Szczegóły w regulaminie.
 

Uwaga konkurs!