Aktualności

2018-09-05

Pracowite lato w Parku Krajobrazowym „Mierzeja Wiślana”

Nadszedł koniec sezonu turystycznego na Mierzei Wiślanej, a z nim czas na podsumowania i refleksje. To był pracowity dla nas okres.
2018-08-01

Park Krajobrazowy „Mierzeja Wiślana” Mistrzem Świata!

Jak co roku gościliśmy z naszym stoiskiem na XX Międzynarodowych Mistrzostwach Świata w Poławianiu Bursztynu, które odbyły się w dniach 20-21 lipca w Jantarze.

 

2018-07-11

Czerwcowe imprezy plenerowe w Parku Krajobrazowym „Mierzeja Wiślana”

Wraz z nastaniem czerwca rozpoczął się sezon na imprezy plenerowe. Otworzyliśmy go naszym Rajdem Pieszym, a następnie gościliśmy na pięciu wydarzeniach regionalnych  z okazji Dni Dziecka, Dni Rybaka oraz Festynie Rodzinnym.

 

2018-05-17

Zapraszamy na VIII Rajd Pieszy „Szlakami Mierzei Wiślanej”

Pracownicy Parku Krajobrazowego „Mierzeja Wiślana” wraz ze współorganizatorami mają przyjemność zaprosić na VIII Rajd Pieszy „Szlakami Mierzei Wiślanej”.

2018-04-23

Tradycyjne ogławianie wierzb na Żuławach Wiślanych za nami.

Do tradycji wiosennych działań na naszym terenie weszło spotkanie pracowników Pomorskiego Zespołów Parków Krajobrazowych, mające na celu ogławianie wierzb i sadzenie nowych drzew.

 

2018-04-16

Posprzątaliśmy plaże i wydmy w rezerwacie „Mewia Łacha”

Nie da się ukryć, że wiosna to bardzo pracowity czas dla pracowników naszego Parku i stąd mamy pewne zaległości w informacjach.  Dodatkowo mamy wrażenie, że czas szybciej biegnie… od wydarzenia, o którym mowa minęły już cztery tygodnie! Nigdy jednak nie jest za późno by docenić  trud włożony w ochronę rodzimej przyrody.

2018-03-28

Poznajemy Parki Krajobrazowe Polski – Finał Wojewódzki

W miniony piątek 23 marca 2018 r. w Żuławskim Parku Historycznym w Nowym Dworze Gdańskim odbył się Finał Wojewódzki XVII Edycji Ogólnopolskiego Konkursu Poznajemy Parki Krajobrazowe Polski.
 
2018-02-15

Ferie z Parkiem!

Podczas zimowych ferii pracownicy Parku Krajobrazowego „Mierzeja Wiślana” edukowali dzieci i młodzież  w temacie: „Świat roślin zimą”.

 

2018-02-07

Zapraszamy do udziału w konkursie!

 Park Krajobrazowy "Mierzeja Wiślana" serdecznie zaprasza do udziału w Regionalnym Festiwalu Piosenki Leśnej
„Cztery pory roku w lesie”.

2018-01-23

Zapraszamy na Ferie z Parkiem!

Pracownicy Parku Krajobrazowego „Mierzeja Wiślana” zapraszają na „Ferie z Parkiem” pod hasłem: „Świat roślin zimą”
2018-01-19

Etap parkowy XVII edycji ogólnopolskie konkursu o parkach krajobrazowych za nami!

Drużyna ze Szkoły Podstawowej im. „Na Bursztynowym Szlaku” w Mikoszewie zwyciężyła w III etapie XVII edycji Ogólnopolskiego Konkursu „Poznajemy Parki Krajobrazowe Polski” .
2017-12-01

Podsumowanie akcji: Pomóżmy zwierzętom przetrwać zimę.

     Schyłek jesieni i początek zimy to szczególnie pracowity okres w Parku Krajobrazowym „Mierzeja Wiślana”. W tym czasie już od kilku lat zbieramy kasztany, żołędzie a nawet orzechy na karmę dla zwierząt. Jednak nie jesteśmy sami! Co roku pomagają nam uczniowie ze szkół z powiatu nowodworskiego.
2017-11-21

Nowi mieszkańcy naszych zbiorników wodnych.

      W ostatnich dniach października pracownicy Parku dokonali zarybienia zbiorników wodnych w miejscowości Płonina.

2017-11-09

Kochasz pomorskie krajobrazy? Zrób zdjęcie i wygraj 700 zł. Konkurs z okazji Dnia Krajobrazu 2017

Urząd Marszałkowski Województwa Pomorskiego ogłosił konkurs fotograficzny „Krajobrazy !Pomorskie" dla wszystkich miłośników naszego województwa i jego przyrody. Zdjęcia można przesyłać do 9 listopada 2017 r.
2017-11-06

Siódma edycja konkursu „Jestem integralną częścią przyrody”.

We wtorek 24 października 2017r.siedziba Parku przeżywała oblężenie pełnych wiedzy finalistów konkursu „Jestem integralną częścią przyrody”.