Bezpieczna Krynica - PKMW na pikniku rodzinnym

Data: 05-05-2022

2 maja 2022 r. pracownicy Parku Krajobrazowego „Mierzeja Wiślana” wzięli udział w imprezie plenerowej w Krynicy Morskiej.

Co roku służby mundurowe z terenu Mierzei organizują spotkanie dla mieszkańców i  turystów w trosce o ich bezpieczeństwo na tym terenie. Tegorocznemu wydarzeniu towarzyszył dodatkowo szczytny cel - zbiórka środków finansowych na zakup busa ratowniczego, który będzie przewoził poszkodowanych i potrzebujących pomocy do miejsca lądowania Lotniczego Pogotowia Ratunkowego (LPR) oraz do Przychodni Lekarskiej czy też innego miejsca - w porozumieniu z Miejskim Ośrodkiem Pomocy Społecznej. Posiadane obecnie samochody służbowe są nie przystosowane do tego typu zadań, a ostanie lata wykazały ogromną potrzebę takiej pomocy.

Cieszymy się bardzo, że mogliśmy wziąć udział w pikniku i wspomóc w szczytnym celu wszystkie obecne tam służby mundurowe. Na naszym stoisku – jak zawsze kręciło się koło wiedzy, rozgrywały się potyczki na lądzie i morzu – w ramach przygody w naszej grze planszowej. Najmłodsi odkrywali kolejne zwierzęta układając puzzle, a dorośli jak zawsze znaleźli u nas odpowiedzi na wszelki interesujące ich zagadnienia.

Stoisko plenerowe PKMW jak zawsze przyciąga zainteresowanie! fot. MZP
Wielkoformatowa gra planszowa i puzzle dla najmłodszych obsługiwane przez st. straznika. fot WW
Koło wiedzy wirowało nieustannie, a z jego pomocą zdobywano wiedzę, upominki i pięczątkę potwierdzajacą odwiedzenie stanowiska. fot. MZP
Kierownik Parku również edukował. fot. MZP