Aktualności

2011-04-07

Zapraszamy do udziału w konkursie!

Rusza kolejna edycja konkursu wiedzy ekologicznej „Jestem integralną częścią przyrody” organizowanego przez Park Krajobrazowy „Mierzeja Wiślana”. Konkurs jest przeznaczony dla uczniów szkół podstawowych z klas IV-VI.
2011-04-06

Przybywa zadrzewień śródpolnych w naszym otoczeniu

W ramach naszego tegorocznego projektu związanego z ożywianiem pól, w ubiegłą sobotę podjęliśmy kolejne działania mające na celu ochronę walorów przyrodniczych żuławskiej części otuliny Parku Krajobrazowego „Mierzeja Wiślana” w Stegnie.
2011-03-28

Sadzenie wierzb rozpoczęte

Wraz z nastaniem wiosny rozpoczęty został główny etap prac związanych z realizacją projektu „Zachowanie walorów przyrodniczych i kulturowych obszarów wiejskich, poprzez odtwarzanie i uzupełnianie korytarzy ekologicznych w żuławskiej części otuliny Parku”.
2011-03-22

Wiosenne porządki w Parku Krajobrazowym "Mierzeja Wiślana"

Wiosna to czas porządków. Wraz z budzącą się do życia przyrodą, kiedy młode pędy traw i liści rozpoczynają swoją wegetację, większość ludzi sprząta swoje podwórka, działki.
2011-03-22

Ekologiczne zmagania młodych

Szeroko rozumiane pojęcie wiedzy ekologicznej to klucz do właściwego pojmowania otaczającego nas świata, umiejętnego gospodarowania zasobami przyrodniczymi i świadomości rangi ekologicznego podejścia do kluczowych problemów, z którymi zmaga się ludzkość.
2011-03-22

Powitajmy wiosnę ekologicznie

„Wchodź do lasu jak do domu – nie rób krzywdy nikomu!!!” to jedno z haseł, jakie zaprezentowali uczniowie Zespołu Szkół w Sztutowie podczas I Ekologicznego Dnia Wiosny.
2011-03-16

Ogławianie wierzb

Rozpoczęte zostały pierwsze prace związane z realizacją projektu „Zachowanie walorów przyrodniczych i kulturowych obszarów wiejskich, poprzez odtwarzanie i uzupełnianie korytarzy ekologicznych w żuławskiej części otuliny Parku”.
2011-03-15

Żuławy Wiślane – ziemia wydarta wodzie

Region Żuław Wiślanych to wyjątkowa kraina, która powstała w efekcie działalności wód Wisły i jej ramion oraz prac melioracyjnych człowieka zapoczątkowanych już w XIII w.
2011-03-07

Młodzi ekolodzy z wizytą w lesie

Tegoroczny luty zapisał się jako czas silnych mrozów. Przedłużające się ujemne temperatury i gruba pokrywa śnieżna sprawiły, że zwierzętom znacznie trudniej jest zdobywać pożywienie.
2011-03-01

Znane i nieznane zakątki Parku Krajobrazowego „Mierzeja Wiślana”

24 lutego 2011 r. w pracowni krajoznawczej Oddziału PTTK Ziemi Elbląskiej w Elblągu, odbyło się spotkanie z członkami Klubu Turystów Pieszych PTTK „Delta” im. Wojciecha Zajchowskiego, poświęcone walorom Parku Krajobrazowego „Mierzeja Wiślana".
2011-02-07

Ile jest sikorek w moim karmniku? - czyli „Zimowe Ptakoliczenie” na Mierzei Wiślanej.

W ubiegły weekend w całej Polsce odbyło się liczenie ptaków zimujących w bezpośrednim sąsiedztwie człowieka.
2011-01-28

Ferie z ekologią w tle w Parku Krajobrazowym „Mierzeja Wiślana”.

Ferie to czas odpoczynku od szkolnych obowiązków, zarówno dla uczniów, jak i nauczycieli. Dla tych, którzy pozostają na ten czas w miejscach zamieszkania świetlice środowiskowe i wiejskie przygotowują ciekawe zajęcia, ...
2011-01-28

Weź udział w „Zimowym Ptakoliczeniu” na Mierzei Wiślanej

Park Krajobrazowy „Mierzeja Wiślana” zachęca mieszkańców i wypoczywających na Mierzei turystów do wzięcia udziału w ogólnopolskiej Akcji „Zimowe Ptakoliczenie” organizowanej przez Ogólnopolskie Towarzystwo Ochrony Ptaków.
2011-01-14

Młodzi ekolodzy

Huhuha nasza zima nie jest zła, czyli najmłodsi ekolodzy o zimowych zwyczajach zwierząt. Zima to pora roku, która pozwala spojrzeć na otaczającą nas przyrodę z innej perspektywy.
2010-12-27

Akcja „Choinka” w Parku Krajobrazowym „Mierzeja Wiślana”

Choinka pojawia się w naszych domach jako symbol i nieodłączny element Świąt Bożego Narodzenia już od XVI wieku. Pierwotnie związana z pogańską tradycją ludową i kultem wiecznie zielonego drzewka, tym samym uważana za symbol życia,
2010-12-22

Kolejne wydawnictwo Parku Krajobrazowego „Mierzeja Wiślana” - kalendarz na 2011 rok

Wzorem lat ubiegłych w Parku Krajobrazowym „Mierzeja Wiślana” wydany został kalendarz ścienny. Stanowi on formę promocji walorów przyrodniczych i krajobrazowych Parku.