Zapraszamy na finał akcji!

Data: 28-10-2014

Dobiegła końca zbiórka kasztanów i żołędzi w ramach akcji „Pomóżmy zwierzętom przetrwać zimę – drzewko za kasztany i żołędzie”.  Park Krajobrazowy „Mierzeja Wiślana” zaprasza na finał akcji, który odbędzie się w Żuławskim Parku Historycznym w czwartek 30 października 2014 r w godzinach 10.00 – 14.00. Podczas finału będzie można wymienić zebrane kasztany i żołędzie na drzewko.
Akcja „Pomóżmy zwierzętom przetrwać zimę” na stałe zakorzeniła się w jesiennym grafiku działań Parku Krajobrazowego „Mierzeja Wiślana”.  Od kilku lat dzieci i młodzież aktywnie włączają się w organizowaną jesienią zbiórkę karmy dla zwierząt na zimowe chłody. W ubiegłym roku dzięki ogromnemu zaangażowaniu uczniów ze szkół Parku i otuliny oraz pozostałej części powiatu nowodworskiego zebrano blisko 4 tony kasztanów i żołędzi, które trafiły do leśnych paśników.  W tym roku, choć drzewa owocowały nieco skromniej mamy całkiem dobre wyniki.  Jakie? O tym dowiemy się już w najbliższy czwartek. Zapraszamy!
Partnerami akcji są: Nadleśnictwo Elbląg, Koło Łowieckie Sokół nr 7 w Gdańsku oraz Żuławski Park Historyczny w Nowym Dworze Gdańskim. Patronat medialny nad imprezą objął Dziennik Bałtycki. Działania w ramach akcji dofinansowane są ze środków WFOŚiGW w Gdańsku.

 

 

Grafika 1: Zapraszamy na finał akcji!