Zapraszamy na Ferie z Parkiem!

     Wzorem lat ubiegłych zapraszamy do współpracy placówki, w których dzieci i młodzież spędzają ferie zimowe (świetlice, biblioteki z terenu gmin Krynica Morska, Stegna i Sztutowo).

Tematami przewodnimi będą:

1. Nasze zwierzęta - mieszkańcy i zimowi goście w naszym otoczeniu.

Wszak luty - to niemalże środek zimy, będzie więc słów kilka o zachowaniu się zwierząt i o tym, czy zwierzęta potrzebują naszej pomocy.

Czy jemiołuszka pomyliła Polskę z „ciepłymi krajami”? Dlaczego łabędzie często nie odlatują już z naszej okolicy? Gdzie się podziały żaby i wszelkie owady? Co robi nieruchomy motyl na moim strychu? Dlaczego nie wolno budzić nietoperzy ze snu? Co robić, gdy znajdziemy zimą wychudzonego jeża?

2. Mokradła - co to takiego i czemu służą?

2-ego lutego obchodziliśmy Światowy Dzień Mokradeł, w związku z tym porozmawiamy o tym ważnym elemencie krajobrazu i zastanowimy się, jaką rolę pełnią w naszym środowisku.

Czy mamy mokradła na terenie Parku i jego otuliny? Jakie zwierzęta i rośliny tam występują? Na te i wiele innych pytań odpowiemy sobie podczas kameralnych warsztatów.

W programie między innymi pogadanka z prezentacją multimedialną w tle, krzyżówki i rebusy, zabawa z origami, oraz błyskawiczny – mini konkurs plastyczny pn. „Mokradła – ostoją dzikiej przyrody”.

Na zajęcia można umówić się pod numerem telefonu: 55 247 71 06.

Serdecznie zapraszamy!

 

Plakat z tematami pogadanki na ferie