Weź udział w „Zimowym Ptakoliczeniu” na Mierzei Wiślanej

Data: 28-01-2011
Gawron grafika
Grubodziób grafika
Jemiołuszki grafika
Kos grafika
Rudzik grafika
Sroka grafika
Szpaki grafika
Wrona grafika
Weź udział w „Zimowym Ptakoliczeniu” na Mierzei Wiślanej
Park Krajobrazowy „Mierzeja Wiślana” zachęca mieszkańców i wypoczywających na Mierzei turystów do wzięcia udziału w ogólnopolskiej Akcji „Zimowe Ptakoliczenie” organizowanej przez Ogólnopolskie Towarzystwo Ochrony Ptaków. Stanowi ona przykład intensywnie rozwijającej się na świecie tzw. nauki obywatelskiej, bazującej na współpracy naukowców i pasjonatów.
W ramach tego wydarzenia liczymy ptaki, które zimą można spotkać w pobliżu człowieka. Tegoroczna edycja  zimowego liczenia ptaków w parkach i ogrodach odbędzie się w sobotę i niedzielę 29-30 stycznia 2011r. W tych dniach przez godzinę należy prowadzić obserwacje ptaków.  Liczenie można przeprowadzić na spacerze w parku lub w ogrodzie przy karmniku, a nawet przez okno, popijając ciepłą herbatę. W akcji może wziąć udział każdy, kto potrafi rozpoznać podstawowe gatunki ptaków bytujących w pobliżu człowieka (m.in. zamieszczone na zdjęciu poniżej).
Szczegółowe informacje odnośnie sposobu liczenia oraz karta obserwacji dostępne są na stronie organizatora OTOP: www.otop.org.pl/obserwacje/zimowe-ptakoliczenie oraz w siedzibie Parku, w Stegnie przy ul. Gdańskiej 2. Zainteresowanych prosimy o kontakt telefoniczny lub mailowy. Udział w tej akcji pozwoli poszerzyć bazę danych o ptakach najliczniej spotykanych o tej porze roku w naszych ogrodach i parkach na terenie całego kraju. Dzięki zaangażowaniu wolontariuszy na naszym terenie wzbogaci się również wiedza o ptakach mieszkających w naszym Parku.