Uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Mikoszewie znów na konkursowym podium!

Data: 27-03-2019

22 marca w Słupsku odbył się wojewódzki etap XVIII  edycji ogólnopolskiego konkursu "Poznajemy Parki Krajobrazowe Polski". Po raz drugi z rzędu reprezentacja naszego Parku - uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Mikoszewie - zajęli II miejsce w województwie.

Tegoroczny finał odbył się w Słupsku. Konkurs wymaga od uczestników szerokiej wiedzy ekologicznej. Aby zajść tak wysoko, nie wystarczy wiedza na poziomie edukacji szkolnej. Na pierwszych trzech etapach uczestnicy muszą się wykazać znajomością „swoich” parków krajobrazowych, a na etapie wojewódzkim – wszystkich parków danego województwa. Na etap ogólnopolski trzeba opanować kompendium wiedzy na temat wszystkich parków krajobrazowych naszego kraju.

Konkurs o parkach to doskonała okazja do integracji młodzieży i nauczycieli.  W trakcie finałowych etapów jest czas na chwilę wytchnienia, ale organizatorzy zawsze dbają o element edukacyjny. W tym roku kierownik Parku Krajobrazowego Dolina Słupi oprowadził  opiekunów i uczniów po nowo otwartej sali edukacyjnej Pomorskiego Zespołu Parków Krajobrazowych. Ciekawie zaprojektowane dioramy prezentujące najważniejsze siedliska Parku, to zachęta do podróży po jego terenie i odkrywania jego walorów. Po wręczeniu nagród, uczestnicy konkursu pod okiem przewodnika zwiedzili ratusz Słupska.

Skład tegorocznej drużyny to uczniowie III klas gimnazjum: Julia Hrycyna, Maja Makowska, Wiktoria Mełnicka i Kacper Luty. Uczniowie przygotowani przez nauczyciela biologii - panią mgr Agnieszkę Sokołowską, która była bardzo wzruszona i dumna z osiągnięć swoich podopiecznych. Uczniom gratulujemy sukcesu wynikającego z wiedzy, ciężkiej pracy i chęci. Życzymy Wam dalszych sukcesów.

W oczekiwaniu na rozpoczecie. Fot. A. Sokołowska
Analiza testu po konkursie - oj cieżko chyba będzie. Fot. A. Sokołowska
Laureatka II miejsca w klasyfikacji indywidualnej. Fot. A. Sokołowska
Pani Dyrektor PZPK wręcza dyplom drużynie z Mikoszewa. Fot. A. Sokołowska
Gratulacje od członków komisji konkursowej. Fot. A. Sokołowska
Dyplom.Fot. A. Sokołowska
Zdjecie zbiorowe uczestników i opiekunów konkursu. Fot. W. Frelichowski.